Thank you for supporting your local farmers!
If you have not already done so, Log in or create an account
Order each week beginning Friday 10pm through Tuesday at 10pm.
Add items to your online shopping cart, and proceed to checkout. Choose your pickup location and whether to pay online or at pickup to finish placing your order.
Pick up your order on Thursday afternoon.
Pay in person by cash or check, or online with a credit or debit card. Please note that a 3.5% online convenience fee will be added to your total charge if you pay by card. We also accept EBT/SNAP and participate in the matching GF4L program through Wholesome Wave at our Statesboro pickup. If using EBT, please note in comment section of order.
If you have more questions, please see the Q and A, or contact the market manager at at market2gostatesboro@gmail.com.
Welcome, guest! Feel free to browse, but you must have an account before you can place an order. Would you like to log yourself in? Or would you prefer to create an account?
Categories
Featured Products
Bag - Statesboro Farmers ...
Price: $5.00
( 1 )
Beef - Brisket( Half)
Price: $45.00
( 4.5-6 )
Beef - Brisket- Half
Price: $45.00
( Approx 5 pounds )
Beef - Ground Beef ...
Price: $6.50
( Approximately 1 pounds )
Beef - Roast
Price: $27.00
( 2.5-3.5lbs )
Beef - Steak - ...
Price: $17.24
( .75 lb avg )
Beef - Steak - ...
Price: $17.89
( .75lbs )
Beef - Stew Beef
Price: $12.00
( 1-1.2lb Packs )
Beef - Stew Beef ...
Price: $11.99
( 1lb )
Beef Sausage/ Jalapeño/Cheese
Price: $10.00
( 1-1.1lb Packs )
Bisquit - "WAGZ" "FUN ...
Price: $5.50
( 20 SNACKS, 7 OZ. BAG )
Bread - ***FROZEN*** Butter ...
Price: $11.10
( 1 dozen )
Broccoli freshly cut
Price: $3.75
( pound )
Butterbeans - Fresh Frozen ...
Price: $8.50
( 1 lb fresh frozen Butterbeans )
Cabbage-Fresh Green White
Price: $3.00
( 1 head )
Cake - 8" Red ...
Price: $32.00
( Each )
Cake - Salted Caramel ...
Price: $40.00
( whole cake )
Cake Pops - Azure's ...
Price: $2.00
( each )
Cake- 2 Layer 6" ...
Price: $22.00
( 6" 2 Layer )
Cake- 7" Blueberry Pound ...
Price: $18.00
( 7" Cake )
Chèvre (Plain Goat Cheese)
Price: $9.00
( 5 oz )
Citrus - Meyer Lemon ...
Price: $1.50
( Zest of 1 lemon (1TB) )
Citrus - Ruby Red ...
Price: $15.00
( 1/4 bu. )
Coffee - Cold Brew ...
Price: $18.00
( 64 oz )
Coffee - Cool Beanz ...
Price: $29.95
( 1 Gallon )
Coffee - Dark Roast ...
Price: $16.00
( 12 oz. bag )
Collards - Hydroponic Baby ...
Price: $6.00
( 1 lbs. )
Confections - Fudge
Price: $20.00
( Per Pound )
Cornmeal (Self-rising white)
Price: $4.25
( 2 lb. bag )
Cornmeal (white)
Price: $4.25
( 2 lb. bag )
Cornmeal (yellow)
Price: $4.25
( 2 lb. bag )
Creator's Garden Board Butter
Price: $10.00
( 4 oz. )
Delivery for Bulloch County
Price: $12.00
( 1 )
Delivery for Statesboro Area
Price: $10.00
( 1 )
Dog Shampoo - Neem
Price: $10.00
( 1 bar )
Drink - Sorrell
Price: $25.00
( 64 ounce )
Drink - Sorrell
Price: $20.00
( 64 ounce )
Eggs - Bootleg Farm's ...
Price: $7.00
( dozen )
Eggs - Extra Large ...
Price: $5.50
( 1 Dozen )
Eggs - Free Range ...
Price: $5.00
( 1 dozen )
Eggs- Chicken Eggs Large ...
Price: $5.50
( 1 Dozen )
Elderberry & Honey Tonic
Price: $18.89
( 22 oz. )
Farmhouse Cheddar
Price: $14.00
( approx. 6 to 7 oz )
Feta
Price: $11.00
( 8 oz )
Firewood- Hardwood
Price: $8.00
( 1 bundle )
Garlic - Green Garlic
Price: $5.65
( 1 bunch )
Goat - Bone In ...
Price: $20.00
( 2 - 2.8 POUND PACK )
Goat Milk Lotion - ...
Price: $11.00
( 1 8oz Bottle )
Green Onion
Price: $5.65
( 1 bunch )
Grits (Yellow)
Price: $4.75
( 2 lb bag )
Honey - 1 Gallon ...
Price: $75.00
( 1 gallon )
Honey - Blueberry Blossom ...
Price: $15.00
( 1 lbs. )
Honey - Wildflower
Price: $18.00
( 2 lb BIG SQUEEZE BOTTLE - 32 net wt oz )
Honey Bars - Azure's ...
Price: $2.00
( each )
Ice Cream - Classic ...
Price: $7.50
( half gallon )
Ice Cream - Double ...
Price: $14.50
( 5 qt )
Jam - Carrot Cake ...
Price: $9.50
( 8 oz )
Jam - Strawberry Freezer ...
Price: $6.00
( 10 oz. )
Jelly - Blackberry Jelly
Price: $6.00
( 10 oz. )
Jelly - Blueberry Jelly
Price: $6.50
( 10 oz. )
Jelly - Mayhaw Jelly
Price: $11.11
( 20 oz. )
Jerusalem Artichokes
Price: $5.50
( 1lb )
Kale
Price: $4.50
( 1 bunch )
Local Raw Wildflower Honey ...
Price: $10.00
( 1 lbs. )
Local Raw Wildflower Honey ...
Price: $20.00
( 3 lbs. )
Market Contribution $100
Price: $93.46
( price plus surchage equals donation )
Market Contribution $50 - ...
Price: $46.72
( price plus surchage equals donation )
Merry Christmas box of ...
Price: $35.00
( 3- 8 oz )
Milk- 2% Milk-1/2 gallon
Price: $3.75
( 1/2 gallon )
Milk- Buttermilk Milk-1 pint
Price: $2.25
( 1 pint )
Milk- Chocolate Milk-1/2 gallon
Price: $3.75
( 1/2 gallon )
Milk- Half & Half ...
Price: $5.00
( 1/2 gallon )
Milk- Heavy Cream (Whipping) ...
Price: $4.00
( 1 pint )
Milk- Whole Milk-1/2 gallon
Price: $3.75
( 1/2 gallon )
Mushrooms - Fresh Shiitake
Price: $6.75
( 5 ounce bag )
Mustard Greens - Hydroponic
Price: $6.00
( 1 lbs )
Olive Oil - 250 ...
Price: $16.00
( each, 250 mL bottle )
Olive Oil - 375 ...
Price: $20.00
( each, 375 mL bottle )
Oxtails
Price: $75.00
( 1/2 pan (12x10) )
Peas - Fresh FROZEN ...
Price: $8.50
( 1 pound )
Pecans - 1 lb
Price: $14.00
( 1 lb )
Pecans - 5 lbs
Price: $65.00
( 5 lbs )
Pecans - Roasted and ...
Price: $14.00
( 1 lb )
Pecans - Roasted and ...
Price: $18.00
( 1 lb )
Pickled - Sweet Cucumber ...
Price: $6.00
( 8 oz. Jar )
Pie - Diabetic/Low-carb Pecan ...
Price: $24.00
( 9" pie )
Pie Bar- Lemon Cheesecake
Price: $3.00
( 1 bar )
Pies - Georgia Pecan ...
Price: $16.00
( 9" Pie )
Plant - Mondo Grass ...
Price: $4.00
( 1 )
Plant - Sego Palm ...
Price: $22.00
( 1 )
Plant - Stonecrop - ...
Price: $3.00
( 1 )
Plant - Strawberry Begonia ...
Price: $4.00
( 1 )
Pork - Bacon - ...
Price: $9.99
( 12 oz )
Pork - Sausage Links ...
Price: $8.99
( 12 oz )
Potatoes - Red potatoes
Price: $3.00
( 1 lb. )
Pralines - Azure's Pecan ...
Price: $2.75
( each )
Preserves - Fig Preserves
Price: $7.22
( 20 oz. )
Preserves - Fig Preserves
Price: $6.00
( 8 oz Jar )
Preserves - Strawberry Fig ...
Price: $6.00
( 8 oz Jar )
Raw Cow's Milk Pet ...
Price: $10.00
( 1 gallon )
Salmon - Nova Smoked ...
Price: $9.00
( 4oz package )
Salmon, fillet, 2 lbs
Price: $32.24
( 2 lbs )
Salmon, portion individual
Price: $6.15
( 6 oz. )
Salmon, portions 5 lb. ...
Price: $80.60
( 5 lbs. )
Shrimp - Fresh (not ...
Price: $23.00
( 2 lbs )
Shrimp - Fresh (not ...
Price: $17.00
( 2 lbs )
Soap - Cool Water ...
Price: $8.00
( 1 6oz Bar )
Soap - Meadow Bloom ...
Price: $8.99
( 1 bar )
Soap - Sweet Satsuma
Price: $5.00
( 1 small bar )
Soap -Goats Milk, Oatmeal ...
Price: $8.00
( 1 large bar )
Soap -Goats Milk, Oatmeal ...
Price: $15.00
( 3 bars )
Squash - Caribbean Squash
Price: $10.00
( each )
Strawberries - Franklin's Local ...
Price: $13.00
( 2 lb )
Sweet onions
Price: $12.00
( 10 lb. )
Sweet potatoes
Price: $4.25
( Basket )
SYRUP - Maple Butter ...
Price: $22.00
( 25.4 oz each )
SYRUP - Pecan by ...
Price: $22.00
( 25.4 oz each )
SYRUP - Pure Cane ...
Price: $22.00
( 25.4 oz each )
SYRUP - Pure Cane ...
Price: $15.00
( 12.7 oz each )
Tea - "Is this ...
Price: $8.50
( 2 oz )
Tea - "Lemon Tree" ...
Price: $8.50
( 1.76 oz )
Tupelo Honey (1 lbs.)
Price: $20.00
( 1 lbs. )
Variety pack box of ...
Price: $35.00
( 3- 8 oz )
Wildflower Honey Bear Bottle
Price: $9.00
( 12 oz. )
Yogurt (Plain)
Price: $6.00
( 16oz )
ZERO - "WAGZ" Bacon ...
Price: $4.50
( 5.0 oz. Bag )
Sweet and Spicy HOT ...
Price: $10.00
( 8 oz )
Sweet and Spicy MILD ...
Price: $10.00
( 8 oz )
What's New
Eggs- Dozen Free-Range
Price: $6.50
( 1 dozen )
Bread- White Sandwich
Price: $8.50
( 1 loaf )
Cauliflower- Small Head
Price: $6.50
( 1 head )
Tulips- Short Stems (5)
Price: $5.50
( 5 stems )
Whole Wheat Flour- Freshly ...
Price: $6.50
( 1lb )
Turnip Greens
Price: $5.00
( 1 bunch )
Turnips- Purple Top
Price: $5.00
( 1 bunch of 5 )
Pink Grapefruit
Price: $3.00
( 2 pack )
Mustards- Broadleaf
Price: $5.00
( 1 bunch )
Cabbage-Fresh Green White
Price: $3.00
( 1 head )
Tea - Reusable Tea ...
Price: $7.00
( 1 Steeper )
Tea - "Apple Tree ...
Price: $8.50
( 2 oz )
Tea - "Minty Wonderland" ...
Price: $8.50
( 1.5 oz )
Tea - "Morning Elvis" ...
Price: $8.50
( 2 oz )
Tea - "Lemon Tree" ...
Price: $8.50
( 1.76 oz )
Tea - "Sunday Morning" ...
Price: $8.50
( 2 oz )
Tea - "Blackbird" English ...
Price: $8.50
( 2 oz )
Tea - "Honey from ...
Price: $8.50
( 1.2 oz )
Tea - "California Dreamin" ...
Price: $8.50
( 1.6 oz )
Tea - "Suitcase full ...
Price: $8.50
( 1.67 oz )
Tea - Woman Warrior ...
Price: $8.50
( 1.8 oz )
Tea - "In Bloom" ...
Price: $8.50
( 2 oz )
Tea - "Valerie" Jasmine ...
Price: $8.50
( 2 oz )
Tea - "Is this ...
Price: $8.50
( 2 oz )
Tea- "Afternoon in Orange" ...
Price: $8.50
( 2 oz )
Pie Bar- Lemon Cheesecake
Price: $3.00
( 1 bar )
Pie Bar- Yuzu
Price: $2.75
( 1 bar )
Pie Bar- Fig
Price: $2.25
( 1 bar )
Coffee - Rubber Duck ...
Price: $17.00
( 12oz bag )
Coffee - Rubber Duck ...
Price: $17.00
( 12oz bag )
All Products
Grower: Mill Creek Farms
Price: $12.00 ( 1 lb )
Available (Estimated): 42
View Recipes
Mill Creek Farms is dedicated to food, farm, and family. This entails growing pecans for many years. Currently we are ... more
Grower: Mill Creek Farms
Price: $14.00 ( 1 lb )
Available (Estimated): 42
View Recipes
Mill Creek Farms is dedicated to food, farm, and family. This entails growing pecans for many years. Currently we are ... more
Grower: Mill Creek Farms
Price: $65.00 ( 5 lbs )
Available (Estimated): 32
View Recipes
Mill Creek Farms is dedicated to food, farm, and family. This entails growing pecans for many years. Currently we are ... more
Grower: Mill Creek Farms
Price: $8.00 ( 8oz )
Available (Estimated): 9
View Recipes
Mill Creek Farms is dedicated to food, farm, and family. This entails growing pecans for many years. Currently we are ... more
Grower: Mill Creek Farms
Price: $18.00 ( 1 lb )
Available (Exact): 33
View Recipes
Our candied pecans are a sweet treat that will melt in your mouth. Once you try one you won’t be ... more
Grower: Mill Creek Farms
Price: $16.00 ( 1 lb )
Available (Exact): 33
View Recipes
Our candied pecans are a sweet treat that will melt in your mouth. Once you try one you won’t be ... more
![No_image](/images/no_image.jpg?1478992689)
Grower: Mill Creek Farms
Price: $10.00 ( 8 oz )
Available (Estimated): 7
View Recipes
Our candied pecans are a sweet treat that will melt in your mouth. Once you try one you won’t be ... more
![No_image](/images/no_image.jpg?1478992689)
Grower: Mill Creek Farms
Price: $10.00 ( 8 oz )
Available (Estimated): 17
View Recipes
Grower: Mill Creek Farms
Price: $14.00 ( 1 lb )
Available (Estimated): 35
View Recipes
These are our very own homegrown pecans roasted and salted! Once you taste one, you won't be able to stop. ... more
Grower: Mill Creek Farms
Price: $18.00 ( 1 lb )
Available (Estimated): 35
View Recipes
These are our very own homegrown pecans roasted and salted! Once you taste one, you won't be able to stop. ... more
Grower: Mill Creek Farms
Price: $18.00 ( 1 lb )
Available (Estimated): 10
View Recipes
Our white chocolate coated pecans are a sweet chocolate treat that will melt in your mouth. this delicious treat will ... more
Grower: Mill Creek Farms
Price: $10.00 ( 8 oz )
Available (Estimated): 13
View Recipes
Our white chocolate coated pecans are a sweet chocolate treat that will melt in your mouth. this delicious treat will ... more
Grower: Mack Family Farm
Price: $1.10 ( 2 peppers )
Available (Exact): 5
View Recipes
Grown right here in Bulloch county, Datil peppers are a mix of very hot and sweet.
Grower: Mack Family Farm
Price: $1.75 ( 12 )
Available (Exact): 1
View Recipes
12 red Tabasco peppers grown here in Statesboro. Picked to order. Perfect for salsa, hot pepper sauce or homemade Tabasco ... more
Grower: Daisy Mae Farms/Traditions Bakery and Catering
Price: $6.00 ( 8 oz. Jar )
Available (Exact): 15
View Recipes
Traditions Bakery presents these sweet, crisp cucumber pickles, that are homemade "the way that grandma taught us". Eight (8) ounce ... more
Grower: Mimi's Makings Market
Price: $24.00 ( 9" pie )
Available (Exact): 2
Don't get left out if you are diabetic or following a low-carb lifestyle. This is made with an almond flour ... more
Grower: Mimi's Makings Market
Price: $21.00 ( 9" pie )
Available (Exact): 1
This diabetic friendly/low-carb pumpkin pie is delicious. Made with an almond flour crust and brown sugar substitute, you can enjoy ... more
Grower: Mack Family Farm
Price: $2.25 ( 1 bar )
Available (Exact): 14
Everyone’s favorite pie bar made with our delicious, locally grown figs I preserved. But I didn’t put up much so ... more
Grower: Mack Family Farm
Price: $3.00 ( 1 bar )
Available (Exact): 18
Very similar to my usual pie bars, but made with locally grown Meyer Lemons and cream cheese! You don’t want ... more
Grower: Mack Family Farm
Price: $2.75 ( 1 bar )
Available (Exact): 1
Everyone’s favorite pie bar made with our locally grown Yuzu. A tart lemon-lime flavored citrus fruit combined with the sweetness ... more
Grower: Cakes by Rosie
Price: $16.00 ( 9" Pie )
Available (Exact): 8